חפצי עוצמה וקמעות

מארגים של רוח וחומר בטכניקת BORO
 

קמעות וחפצי עוצמה הינם עבורי יצירות אישיות שמקבלות משמעות מעצם הכוונה המוטמעת. ביצירת הקמעות שלי, אני בוחרת לעבוד בבדים.

אני מסתמכת על מסורת, היסטוריה וזיכרון  – בדים מתקשרים למגע ראשוני.  תינוק נעטף בבד מיד בצאתו לעולם מבטן אימו, הבד ההדוק מעביר את קצב פעימות ליבה דרך שכבות הבד, מקנות לו תחושת שיכות והגנה, . כשקר – אנו נעטפים בבד. כשחם מנגבים את הפנים בבד לח. הידים ממוללות בד ברגעי חרדה.

בדים שימשו משחר ההיסטוריה לצייון מעברים בין קודש לחול – ראה הוראות מדוקדקות להכנת בגדי הכוהן הגדול בעבודתו בקודש הקודשים של המקדש, לאופן אריגתם של טליתות  ושטיחי תפילה. הדוגמאות הן רבות וכוללות תרבויות ודתות מסביב לגלובוס.

כמבוגרים אנו מגיבים לבדים באופן סובייקטיבי – לצבע, לטקסטורה, למגע – ומשתמשים בהם להגדיר ולבדל אישיות.

אני ממשיכה מסורת זו, מעדכנת ומשתפת במחקר עצמי רב שנים על החיבורים בין אנרגיה לבד, בין רוח לחומר. בחרתי לעבוד וללמד טכניקה של BORO - עבודת טלאים יפנית, אינטואיטיבית שאינה דורשת כל ידע קודם ומשרתת את האופי היחודי של הקמעות. אנו נעבוד עם בדים טבעיים, עם אוספים אישיים ועם חומרים מהטבע.

בין אם זו ברכת יום הולדת או ברכה לריפוי, או הכרזת כוונה וכיוון בחיי,

כשאני יוצרת קמע או חפץ עוצמה אני יוצרת אמירה אישית, מנציחה כוונה בבד. מעצם העבודה אני מעמיקה אמירה זו, מתבוננת, מדייקת, מפיחה בה חיים תוך בחירה בצבעים, דוגמאות וטקסטורטת.

אני מזמינה אתכם ליצור חפץ עוצמה/ קמע המגלם סמלים אנרגטיים , 

סמלים אישיים נושאי תדר מכוון, סמלים המהווים קריאה לרוח ללוות, להדריך ולתמוך בזמנים מאתגרים של שינויים שאנו עוברים בזמנים אלו בכל רובד של מציאות חיינו. 

 בכל מפגש נעבוד בשני רבדים:1

1. רובש של חומר: נלמד טכניקות מגוונות של BORO ליצירת קומפוזיציות מרובות שכבות המחוברות בתפירה פשוטה, אינטואיבית ומדיטטיבית.  נשלב חומרים נוספים ממאגר אישי.

2. רובד של אנרגיה -איזון תדר , קוהרנטיות, חיבור וזימון הדרכה אישית, תפילה, שפת סימנים אישית לתקשורת אינטימית עם עולם הרוח.

סמלים מעגנים ומיצבים תדר.

במהלך המפגשים אלמד טכניקות קלות ופשוטות לצביעה והדפס בדים עם חומרים מהטבע והדפסי חלודה. למי שמעונין.

הקבוצה מהווה מעגל מיצב, השראה וליווי לדרך האוטנטית של כל אחד מהמשתתפים.

6 מפגשים עוקבים - ימי ב',

החל מה 27.12

יום ב' 16:30-19:30

המפגשים יתקיימו בסטודיו של באביאל

מחיר -  1400 שקלים. כולל בדים מיוחדים מאוסף אישי.

דמי הרשמה: 400 שקלים שמהווים חלק ממחיר בקורס.

להרשמה:  054-7763305

*רוב העבודות הינן של משתתפות הסדנה